Reklam

Rüyada Arpa Görmek

Rüyada arpa görmek, para, altın, sermaye veya ticaret malı tabir edilip, yorumlanır. Bir rivayete göre arpa beyaz olduğu için gümüş ile tabir olunur. Rüyada eline arpa geçtiğini görmek, eline para geçmeye tabir edilip, yorumlanır. Kuru, yaş veya haşlanmış arpa yediğini gören kimse, hayra erer. Bu rüya her halde hayırdır. Kendisine arpa hediye edildiğini veya verildiğini gören kimse, kuvvete, sıhhate ve hayra sahip olur. Sahip olduğu arpanın bozulmuş ve çürümüş olduğunu görmek, iyi değildir. Arpayı toprakla karışık görmek, ucuzlamasına işarettir.
Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Arpa görmek, beden sağlığıyla birlikte ömrü kısa evlattır. Bu rüya her ne şekilde olursa olsun bunlara nisbet edilerek tabir edilir.
Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada arpa görmek, rızık ile beraber çok maldır. Rüyada arpa satın aldığını gören kimse, ahireti dünyaya tercih eder. Sattığını gören kimse, ise, dünyayı ahirete takdim eder.
Ibni Kesir (r.a) diyor ki: Arpa helal mal mülk para altın gibi kıymetli şeylere, hayırlı bir haber veya maddi manevi bir destek maddi menfaat ve yardım etmeye delalet ettiğinden iyi kötü her bir hali ona göre tabir edilir. Rüyada arpa görmek; az zahmetle kazanılan helâl rızka delalet eder. Rüyada buğdayı arpa ile değiştirdiğini gören kimsenin, Kur’ân-ı Kerîm’i unutarak şiirle meşgul olduğuna delalet eder. Arpa aldığını görenin alim bir çocuğu olur. Fakat ömrü kısa olur. Rüyada satıcısından arpa almak; büyük bir mülke, zamanında arpa biçme onunla hac ve zekatı yerine getirilmesini gerektiren bir malın eline geçeceğine işarettir.

Bir Cevap Yazın

Reklam
Sosyalde Biz
Sosyal Beğeni