Reklam

Rüyada Çamur, Balçık Görmek

balcik-camur

Balçık

Bilindiği üzere balçık, tuğla ve kerpiç yapımında kullanılan özlü çamura denir. Özlü bataklık çamurları da bir çeşit balçıktır. Rüyasında pişmiş balçık yediğini gören kimsenin halk tarafından dedikodusu yapılır. Pişmemiş balçık yediğini gören kimse ise ailesinin geçimi için mal toplar, kazanç elde etmeye çabalar.

Cabir Mağribi(r.a.) demiştir ki: Beyaz ve yeşil çamur veya balçık helal mal ile, sarı hastalık ile, kırmızı haram olan zevk, siyah çamur ise hüzün olarak tabir edilir. Balçık veya çamur yemek severek ve isteyerek dedikodu yapmaya, balçık içinde yürüdüğünü görmek sıkıntıya düşmeye tabir edilip yorumlanır. Oyun Oyna sende burada.

Kirmani(r.a) demiştir ki: Rüyada balçık içinde yürüdüğünü gören kimse hasta ise hastalığının iyileşmesi uzar, sıkıntısı varsa sıkıntısı artar.

Ebu Said-ul Vaaz(r.a) demiştir ki: Vefat eden bir tanıdığının mezarını balçık ve çamurla sıvadığını gören kimse o kişinin mezarını ziyaret eder. Eğer o kimse hayatta ise hayra yorulmaz. Rüyasında çamur yediğini görmek para kazanmaya, çamurdan tuğla veya kerpiç yaptığını görmek akrabanın çokluğuna, delalet eder. Rüyasını çamurda oyun oyna şeklinde gören kimse neşelenir, derdi kederi gider.

Bir Yorum Rüyada Çamur, Balçık Görmek

Bir Cevap Yazın

Reklam
Sosyalde Biz
Sosyal Beğeni