Reklam

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek, Faydasız fakat düşmanlığında şefkat olan düşmana, siyah köpek tanıdığımız insanlar arasındaki düşmanımız, beyaz köpek tanımadığımız insanlar arasındaki düşmanımızdır. Rüyada bir köpeğin üzerine havladığını gören kimse, aslı bozuk korkak bir düşmanın söylediği kötü, çirkin ve beğenilmeyen bir söz işitir ve insanların yaptığı adice işlerden usanır. Bir köpeğin kendini ısırdığını gören kimse düşmanıyla yaptığı mücadelede zor anlar yaşar. Köpeğin salyasından üzerine bulaştığını gören kimse, düşmanından işiteceği sözlerden üzülür ve içi yanar. Elbisesini köpeğin yırttığını görmek düşmanıyla yaptığı dövüş çekişlerden itibar ve parasına zarar gelmesine, köpek eti düşmanın malına, ondan yemek düşmana galip gelmeye delalet eder.
Kirmani (r.a) demiştir ki: Rüyada köpeğini başka bir köpeğin üzerine saldığını gören kimse, bir düşmanının şerrinden kurtulmak için başka bir düşmanını onun üzerine musallat eder. Köpeğe ekmek verdiğini gören kimsenin rızkı bol olur. Uyuyan köpeğin üzerine yastık gibi başını koyduğunu gören kimse önemsiz ve zararsız görünen bir düşmana itimat eder. Köpeğin kendinden kaçtığını gören kimseden düşmanı kaçar, karşısına çıkmaya cesaret edemez.
İsmail El-Eş’as (r.a) demiştir ki: Rüyada av köpeği ile ava gittiğini gören kimse, düşman olduğu söylenen bir alimin ilminden faydalı ve kazançlı işler görür. Av köpeğinin eti miras ile tabir edilir. Bir av köpeğini yanından kovduğunu gören kimse, faydalandığı bir düşmanı söylediği söz ve davranışıyla yanından uzaklaştırır.
Ebu Said’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada uysal köpek düşman, zararlı ve saldırgan köpek zarar verebilecek düşmandır. Oynamak ve eğlenmek için için beslenen köpek zevk ve huzur ile tabir edilir. Rüyada bir köpek satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini görmek nafaka konusunda akrabalarından bazılarıyla aralarında menfaaat aykırılığı olup daha sonra düzeltmeye delalettir.
Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki: Rüyada köpek görmek dört türlü tabir edilir. Alçak düşman, tamahkâr devlet başkanı, hal ve tavrı çirkin alim veya işçi, gammaz ve cahil bir adam.
Diğer rüya tabiri alimlerinin görüşüne göre, rüyada köpek, günah işlemekte cesur, zevke eğlenceye düşkün bir kişiye işarettir. Bir kimse av köpeklerinin ava çıktığını görürse bu rüya herkes için hayırdır. Birbirleriyle boğuşturmak veya oynatmak kullanılan köpekler neşeli ve zevkli yaşama delalettir.

Rüyada Köpek Görmek için 99 cevap

1 6 7 8
  • tanımadığım bir evin önünde ayaklarım önde oturarak ilerliyorum.aklıma köpek geliyor.hemen sol tarafıma bakarak ilerlerken yavru bir köpek görüyorum az daha ilerledikten sonra normal büyüklükte bir köpek görüyorum tasmalı havlamıyor onu gördükten sonra tekrar geri geri gidiyorum.hepsi bu

  • Merhaba. Rüyamda 2 ya da 3 tane iri siyah saldırgan köpek gördüm beni kovalıyorlardı ama ben onlardan kaçıp bir yere saklanıyordum daha sonra farkında olmadığı için kardeşim geliyordu ve geldiğinde köpeklerden birisi onu ısırıyordu ve tekrar bana bakıp alay eder gibi gülümsüyordu ağzı falan kan olmuştu sonra da sakinleşiyorlardı bende zaten uyandım. Gercekten tehlikeli bir rüya bu yüzden arastırdım istediğim sonucu alamayınca bir de size danışmak istedim şimdiden teşekkür ederim..

  • Sevgili Admin hayirli cumalar herkese
    Ben ruyamda biraz kirli beyaz bir kopegin beni kovaladigini gordum. O sirada sokaktaki apartmanlardabbirinde bir kadin yukaridan asagiya leyenin icinde kopege yemek atti. O arada ben sankikopekmisim ve kulagimda fazla parcalar varmis gibi 2-3hamlede koparttim attim.. ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim. Saygilarimla

  • Rüyamda bir köpeğin beni kovaladığını gördüm. Fakat beni yakalayamadı. ondan önce marketten bir şeyler alıp ( aldığım şeyler çikolata, meyve suyu ) sahile inmeyi düşünüyordum. ondan sonra köpek kovalamaya başladı ne anlama geliyor. Yorumlarınız için şimdiden teşekürler.

  • Merhabalar, Dun gece ruyamda esimi terk ettigimi ve esimin yaninda bir erkek cocugu ve K9 Kurt kopegi vardi. Kurt kopegi arkamdan kosarak beni durduruyor. Beni yere oturtup dizlerimin uzerine cikip on patileriyle bana simsiki sariliyor ve basini omzuma yaslayip tum bedenimi kaplarcasina simsiki sariliyor. İnternette arastiyorum ama ruyada kopegin bir insana sarildigi ile ilgili hic bir ruya tabiri yok..

1 6 7 8

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sekiz + 3 =

Reklam
Sosyalde Biz
Sosyal Beğeni